Rekolekcjoniści


Ks. Antoni Miciak
Urodzony w 1960 roku, święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie w 1986 r. w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. W 1992 roku przeżył Seminarium Odnowy w Duchu Świętym i od tego momentu stał się duszpasterzem i opiekunem grup Odnowy w parafiach, gdzie pracował. W 1997 roku został duszpasterzem akademickim na Miasteczku w Krakowie, przy parafii NMP z Lourdes. W 2002 roku zainicjował w Duszpasterstwie pierwszy Kurs Alfa i od tamtego czasu opiekował się Kursami Alfa oraz wspólnotą Góra Oliwna, która tworzą osoby po Kursie Alfa. Od 2013 roku jest ojcem duchownym w Seminarium Duchownym Księży Misjonarzy w Krakowie.

Ks. Józef Łucyszyn CM
Urodził się 16 sierpnia 1958 roku w Grodkowie, w diecezji opolskiej. Święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy przyjął 23 kwietnia 1983 roku z rąk biskupa Albina Małysiaka. Pracował jako katecheta i duszpasterz młodzieży w Krakowie, gdzie był również głównym przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę w latach 1987-89. W Warszawie również był katechetą, ponadto duszpasterzem akademickim. We Wrocławiu pełnił funkcję proboszcza i superiora (tę ostatnią również w Krakowie i Piekarach). Podjął posługę na Węgrzech jako wizytator, lektor języka polskiego na Uniwersytecie Katolickim w Budapeszcie i duszpasterz akademicki. W Krakowie był rektorem ITKM i wykładowcą. Obecnie w Krakowie jest dyrektorem Sióstr Miłosierdzia i asystentem wizytatora. Ukończył studia doktoranckie (PWT Wrocław, UKSW, UPJPII).

Ks. Telus Andrzej
Urodził się 13 grudnia 1975 r. w Skwierzynie, diecezja zielonogórsko – gorzowska. Święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy przyjął 15 maja 2001 r. W latach 2001-2005 pracował w Tarnowie jako katecheta i moderator Ruchu Światło – Życie. Od roku 2005 pracuje w parafii Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie, jako katecheta, duszpasterz akademicki, członek Grupy Powołaniowej, moderator Ruchu Światło – Życie.
Ukończył ‘Studium Retoryki „ na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz „Homiletykę” na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. Wachowiak Jacek
Urodził się 17 marca 1963 r. w Bydgoszczy. Święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy przyjął 28 maja 1988 r. Pracował jako katecheta w Tarnowie i Bydgoszczy, następnie został dyrektorem kleryków w krakowskim Seminarium Księży Misjonarzy. Jako proboszcz pracował we Wrocławiu i Grodkowie, a od 2012r. pełni rolę dyrektora Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
Studiował „ homiletykę „ w Instytucie Liturgicznym Papieskiej Akademii Teologicznej, ukończył „ Podyplomowe Studium Retoryki „ na Wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczestniczył w „ Studium Doktoranckim „ na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

O. Marian Zawada, OCD
Urodził się 21 września 1958 r. w Katowicach. Święcenia kapłańskie w Zakonie Karmelitów Bosych przyjął 1 czerwca 1989 r. Po studiach na „ Teresianum” w Rzymie w 1998 r. obronił doktorat, a w 2011 r. zrobił habilitację. Specjalizuje się w duchowości. Pełnił rolę rektora Seminarium i Radcy Prowincji. Opublikował dwadzieścia kilka książek i 200 artykułów. Oprócz pracy pisarskiej zajmuje się rekolekcjami i formacją kapłanów, sióstr, świeckich, ruchów modlitewnych. Od grudnia 2005 r. jest dyrektorem Centrum Kultury Duchowej im. Św. Edyty Stein „ Communio Crucis „ w Krakowie.

Ks. Zieliński Jarosław
Urodził się 2 czerwca 1967 r. w Bydgoszczy. Święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy przyjął 29 maja 1993 r. Pracował jako katecheta we Wrocławiu, Słubicach, Bydgoszczy, Tarnowie, Warszawie i Sopocie. Rolę przełożonego Wspólnoty pełnił w Warszawie, w domu przy ul. Radnej, a obecnie jest ekonomem w krakowskiej parafii Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Ukończył Prawo Kanoniczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ks. Marek Balawender
Urodził się 31 maja 1971r w Przeworsku. Święcenia kapłańskie w Stowarzyszeniu Misji Afrykańskich przyjął 29 czerwca 2002r. Studiował w Belgii i Francji, a następnie pracował wśród pigmejów w Republice Środkowej Afryki. Obecnie mieszka w Piwnicznej Zdrój, jest dyrektorem Domu Rekolekcyjnego i pełni funkcję radnego Prowincji.

Ks. Robert Młynarczyk
Urodził się w 1981 r. w Myślenicach. Pochodzi z Libertowa, koło Krakowa. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku. Był wikariuszem w Zagórzu, obecnie posługuje w Choczni. Prowadzi rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Bogdan Markowski
Urodził się 12 października 1954 roku w Żaganiu, w diecezji wrocławskiej. Święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy przyjął 26 kwietnia 1973 roku z rąk biskupa Stanisława Smoleńskiego. Pracował jako katecheta w Pabianicach (tu był również proboszczem i superiorem) oraz w Krakowie, gdzie obecnie jest wikarym, asystentem i wicepostulatorem wyniesienia na ołtarze księdza Czesława Lewandowskiego CM. Jest odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”.

Ks. Jacek Hareńczyk
Urodził się 3 sierpnia 1962 roku w Oświęcimiu, święcenia przyjął 20maja 1989 w Warszawie w Św. Krzyżu z rąk bp. Stanisława Kędziora. Pracował jako katecheta i wikary w Trzcielu, Żmigrodzie, Skwierzynie, Witoszynie, Krakowie w parafii bł. Anieli Salawy. Obecnie pracuje w Sanktuarium Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem.

Ks. Paweł Szymański
Urodził się 13 stycznia 1974 r w Krakowie. Do Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo wstąpił 21 września 1994,święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 2001r z rąk abp Tadeusza Gocłowskiego. Pracował jako katecheta w Grodkowie, Żmigrodzie, Pabianicach, Witoszynie. Obecnie pracuje w Sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie.

O. Ksawery Knotz OFMCap.
(ur. w 1965) – polski ksiądz katolicki, kapucyn (OFMCap.), doktor teologii pastoralnej, duszpasterz małżeństw i rodzin. Autor książek, redaktor naczelny portalu internetowego http://www.szansaspotkania.net. Prowadzi liczne rekolekcje dla małżeństw. Członek Zespołu Laboratorium WIĘZI. Knotz od 1991 roku jest kapłanem w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Studiował na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie, we Fryburgu i na KUL-u. Był m.in. duszpasterzem akademickim, prowadził grupę Odnowy w Duchu Świętym i wspólnotę neokatechumenalną. Jest wykładowcą teologii pastoralnej w WSD Braci Mniejszych Kapucynów. Mieszka w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s